Z dôvodu inventúry budú balíky odoslané s oneskorením 1-2 dni. Ďakujeme za pochopenie.

Otázky a odpovede - FAQ

Ako si môžem nainštalovať bezpečnostné kamery?

Inštalácia závisí od typu bezpečnostného kamerového systému. Securia Pro ponúka tri hlavné typy systémov – Digitálne IP kamery, Analógové AHD kamery, Bezdrôtové Wifi kamery. Digitálne IP bezpečnostné systémy používajú jeden Cat5e Ethernet kábel na prepojenie NVR (Network Video Recorder) a bezpečnostnej kamery až do vzdialenosti 70 metrov. AHD Systémy na druhej strane používajú siamské BNC káble RG59. Tento typ kábla sa delí, a má dva konce. Jeden je video kábel a druhý napájací kábel. Ak chcete pripojiť tento kábel, budete musieť pripojiť jeden koniec kábla k DVR (Digitálny videorekordér) a druhý k priloženému napájaciemu adaptéru (ktorý je možné zapojiť vedľa DVR). Potom môžete viesť jeden siamský kábel k bezpečnostnej kamere AHD. Bezdrôtové kamery tiež používajú technológiu DVR. Inštalujú sa pripojením bezdrôtového vysielača k BNC následne na zadnej strane DVR.

 

Ako ďaleko môžem nainštalovať bezpečnostné kamery?

Vzdialenosť medzi bezpečnostnou kamerou a DVR/NVR, pri ktorej je signál stále rovnako silný, sa líši. Siamské BNC káble používané s analógovými DVR systémami možno použiť až do 100 metrov. Vo väčšej vzdialenosti sa, ale môže sa prejaviť zhoršenie signálu. Podobne môžu byť IP kamery inštalované až do vzdialenosti 70 metrov od NVR. Pre väčšiu vzdialenosť si budete musieť zakúpiť PoE switch, ktorý môže predĺžiť dosah o ďalších 70 metrov. Silu signálu pri vzdialenosť pri bezdrôtových bezpečnostných kamerách a ich DVR alebo pri bezdrôtovom vysielači, môžu výrazne ovplyvniť faktory ako stavebné materiály a množstvo iných zariadení využívajúcich rovnakú bezdrôtovú frekvenciu (WiFi routery, bezdrôtové telefónne systémy atď). Ako všeobecné usmernenie uvádzame, že v ideálnych podmienkach (vonku, v „čístej“ lokalite) je maximálny dosah bezdrôtových bezpečnostných kamier 60 metrov. Na druhej strane, v interiéri je to oveľa menej (približne 10 metrov), pretože signál musí prechádzať cez steny a iné materiály.

 

Čo znamená PTZ?

PTZ znamená Pan-Tilt-Zoom. PTZ kamery prichádzajú s možnosťou pozerať sa prakticky akýmkoľvek smerom a približovať alebo odďaľovať obraz. Tieto kamery majú zvyčajne 355° rotáciu, 90° rozsah naklonenia a rýchlu rýchlosť 100° za sekundu. Dôležitou vlastnosťou PTZ kamier je možnosť naprogramovania rozsiahlych monitorovacích trás. To znamená, že kameru môžete manuálne naprogramovať tak, aby automaticky prepínala medzi jednou dôležitou oblasťou a druhou oblasťou, vrátane zoomov. Môžete tiež kedykoľvek a z akéhokoľvek pripojeného inteligentného zariadenia manuálne upraviť zorné pole PTZ kamier. Môžete tak urobiť aj v nastavení PTZ XVR / NVR.

 

 

Čo určuje rozlíšenie videa?

Rozlíšenie každej kamery je určené veľkosťou obrazového snímača. Tieto snímače sú klasifikované podľa počtu megapixelov (približne jeden milión pixelov). Napríklad bezpečnostná kamera s rozlíšením 1080p bude zvyčajne používať 2MP obrazový snímač (1920 x 1080 = 2 milióny pixelov). 2K kamery sú trochu zložitejšie. Keďže sú definované ako kamery s približne 2 000 horizontálnymi pixelmi, 2K kamery môžu používať obrazové snímače s rozlíšením 3 MP, 4 MP alebo 5 MP. Kvalita videa medzi 3MP a 5MP obrazovým snímačom je však dosť drastická, aj keď sú obe klasifikované ako 2K. .4K kamera používa 8MP obrazový snímač (3840 x 2160 = 8 miliónov pixelov).

 

Aké šošovky používajú bezpečnostné kamery?

Pre naše bezpečnostné kamery neexistuje štandardný objektív. Niektoré druhy bezpečnostných kamier používajú jeden typ šošoviek, zatiaľ čo iné druhy používajú úplne iný typ. Vo všeobecnosti možno šošovky klasifikovať ako pevné alebo varifokálne. Pevné šošovky nemôžu zmeniť svoje zorné pole, zatiaľ čo varifokálne šošovky umožňujú nastavenie zorného poľa v rámci rozsahu. Ďalším dôležitým rozdielom medzi rôznymi typmi šošoviek je ohnisková vzdialenosť. Ohnisková vzdialenosť (meraná v mm) určuje zorné pole. Kratšia ohnisková vzdialenosť bude mať širšie zorné pole, zatiaľ čo dlhšia ohnisková vzdialenosť bude vyzerať užšie a priblížene

 

Čo znamená WDR?

WDR znamená vysoký dynamický rozsah. Účelom technológie WDR je kompenzovať problémy s vysokým kontrastom osvetlenia (t. j. svetlé oblasti a tmavé oblasti na tej istej scéne). Rozdiel medzi najsvetlejšou a najtmavšou časťou scény sa označuje ako dynamický rozsah. Kamery s touto funkciou používajú špeciálny softvér WDR, ktorý pomáha vyrovnať tieto rozdiely. Typický príklad, kedy je táto technológia obzvlášť užitočná, možno zvyčajne nájsť pri použití bezpečnostnej kamery v interiéri. Na jednej strane bude vnútro budovy vhodne exponované, no na druhej strane bude okno v pozadí úplne preexponované (alebo naopak - kamera bude môcť vidieť drobné detaily vonku, ale interiér bude príliš tmavý). Funkcia WDR sa to pokúsi kompenzovať, aby umožnila niektoré vizuálne detaily vonku bez ovplyvnenia vnútorného osvetlenia. Robí to vytváraním rôznych expozícií – preexponovaných a podexponovaných. Potom skombinuje tieto expozície na vyváženie osvetlenia v oboch oblastiach.

 

Čo je detekcia pohybu?

Digitálne videorekordéry Securia Pro (pri AHD kamerách) a IP kamery sa dodávajú s pokročilými schopnosťami detekcie pohybu, ktoré dokážu rozpoznať akýkoľvek pohyb zachytený vašimi bezpečnostnými kamerami. Neustálou analýzou každého zaznamenaného pixelu DVR alebo IP kamera spozná moment, kedy je skupina pixelov zrazu iná ako predtým. Citlivosť detekcie pohybu si môžete prispôsobiť tak, aby vyhovovala vašim potrebám, takže budete upozornení iba na väčšie pohyby, ako sú ľudia zachytený na obraze, a nie napríklad na pohyb konárov vo vetre. Môžete tiež nastaviť vlastné inteligentné mriežky, ktoré vám umožňujú vybrať časti obrazovky, v ktorých chcete, aby váš rekordér sledoval pohyb. Ak sa zaznamená pohyb, môžete naprogramovať svoj rekordér tak, aby odosielal upozornenia push (alebo e-mailové upozornenia) s video momentkami, ktoré vás na to upozornia. Naše rekordéry a mobilné aplikácie budú tiež sledovať všetky tieto udalosti pohybu, aby ste do nich mohli ľahko nahliadnuť.

 

 

Ako dlho sa uchovávajú bezpečnostné záznamy?

Čas, počas ktorého budú vaše nahrávky uložené, závisí od vášho systému a vašich nastavení. Najdôležitejším faktorom je veľkosť pevného disku. Keďže naše rekordéry sú navrhnuté tak, aby neustále nahrádzali najstaršie záznamy najnovšími, veľkosť pevného disku do značnej miery určuje, ako dlho budú záznamy uložené. Ďalšie nastavenia, ako je počet kamier, rozlíšenie a frekvencia snímok za sekundu, ako aj možnosti plánovaného nahrávania a nahrávania spúšťaného pohybom, môžu tiež predĺžiť časy nahrávania.

 

Sú nahraté video záznamy komprimované?

Áno, všetky vaše bezpečnostné záznamy budú automaticky komprimované buď pomocou H.264 Advanced Video Coding (AVC) , HEVC (H.265) High Efficiency Video Coding alebo najnovšou technológiou komprimovania H.265+ alebo H.265AI. To vám ušetrí obrovské množstvo dát a predĺži čas nahrávania bez toho, aby ste stratili výraznú kvalitu záznamu. Existuje však veľký rozdiel medzi spôsobom, akým analógové a IP systémy komprimujú záznam. V analógových systémoch je video komprimované v DVR, zatiaľ čo IP kamery komprimujú údaje samy pred odoslaním údajov do NVR.

 

Aký je rozdiel medzi H.264 a H.265 a H265+?

Rozšírené kódovanie videa H.264 zohralo veľkú úlohu pri sprístupnení obsahu  v kvalite HD pre televíziu a streamovanie. Sľubovalo rovnakú kvalitu videa, ale s polovičným dátovým tokom (množstvo údajov potrebných na zakódovanie videa). Hlavná metóda kódovania videa H.264 sa nazýva medzisnímková kompresia. To v podstate zahŕňa porovnanie medzi predchádzajúcimi a budúcimi snímkami s aktuálnou snímkou. Ak je väčšina pixelov prakticky rovnaká, potom sa údaje z pôvodného rámca vložia do nového rámca. To znamená, že v údajoch budú uložené iba pixely, ktoré sa zmenili. Vysokoúčinné kódovanie videa H.265 posúva proces ďalej tým, že hľadá podobnosti v rámci rovnakého rámca (kompresia v rámci snímky). Používa tiež viac režimov predikcie pohybu a väčšie techniky kompresie medzi snímkami, aby sa veľkosť súborov zmenšila bez straty kvality videa. Nakoniec sa kódovanie H.265 pokúša urobiť to isté pre rozlíšenia 4K a 8K ako kódovanie H.264 pre 1080p HD - identická kvalita videa, ale s polovičnou bitovou rýchlosťou. Najnovšie kamery Securia Pro používajú kódovanie H.265+ alebo H.265AI, ktoré zmenšilo potrebnú bitovú rýchlosť prenosu ešte o polovicu, oproti H.265.

 

Ako si viem stiahnuť nahrané záznamy?

Videozáznam si môžete stiahnuť na prenosnú jednotku USB alebo externý pevný disk USB. Po vložení USB média do USB portu na DVR alebo NVR kliknite pravým tlačidlom myši na živý náhľad, aby ste vyvolali hlavnú ponuku (v tomto bode sa možno budete musieť prihlásiť). Kliknite pravým tlačidlom myši na Menu > Main Menu > System > Backup. Kliknite na „Detect“ a zobrazia sa informácie o vašom USB disku. Ak NVR úspešne deteguje váš USB disk, pokračujte kliknutím na „Backup“. Po výbere typu videonahrávok, kanála a času kliknite na „add“, potom sa zobrazia všetky vhodné videonahrávky. Vyberte videá, ktoré chcete zálohovať, a kliknite na tlačidlo „Štart“. Všetky vybrané videá sa skopírujú na váš USB disk. 

 

Môžem zmeniť nastavenia nahrávania DVR / NVR?

Samozrejme. Na DVR aj NVR je množstvo prispôsobiteľných možností. Nakonfigurujte všeobecné možnosti systému, plánované nahrávanie a nahrávanie pohybu, nastavenia siete, nastavenia zobrazenia a nastavenia pohybu. Môžete tiež nakonfigurovať nastavenia nahrávania, ako je rozlíšenie a počet snímok za sekundu.

 

Späť do obchodu